Honza Křížek - zpěvák, multiinstrumentalista, hudební skladatel, moderátor

Honza Křížek se narodil 3. 2. 1974 v Rychnově nad Kněžnou a od dětství se věnoval hudbě a hře na klavír. Vystudoval Vojenskou hudební školu Víta Nejedlého v Roudnici nad Labem v oboru bicí a klávesové nástroje. Jeho hudební kariéra je spojována především s kapelami Walk Choc Ice, Blue Effect a Kollerband. Řadu let spolupracoval též s Ivanem Králem. Jako studiový muzikant se podílel na nahrávkách umělců jako Anna K, Miroslav Žbirka, Support Lesbiens, Krucipüsk a další. 13 let moderoval pořad Objednej si svůj song na radiu ROCKZONE 105.9. Natočil 11ti dílnou sérii rozhlasového pořadu BACKSTAGE Honzy Křížka. Jako hudební skladatel se podílel např. na divadelním představení Pohádky ze staré knihy divadla Matěje a Mirky Kopeckých, složil a nahrál hudbu pro celovečerní dokumentární film režiséra Adolfa Ziky - Zlatý muž z Ria a Příběh člověka o Robertu Vanovi. Živí se také jako skladatel hudby do reklamních spotů a producent. V roce 2017 mu vyšla u společnosti Supraphon jeho první sólová deska nazvaná jednoduše Honza Křížek. Z ní postupně představil videoklipy Padám vzhůru, Tsunami a Runway. V březnu roku 2018 získal ocenění Objev roku v anketě ŽEBŘÍK MUSIC AWARDS. Své první sólové album pokřtil spolu s hosty Davidem Kollerem, Lenkou Dusilovou a Michalem Pavlíčekem za asistence Pavla Anděla 12. března v pražském klubu Palác Akropolis. Nyní ho můžete potkat na koncertních pódiích a letních festivalech, buď akusticky sólově, nebo v živelné rockové podobě se svou novou kapelou ! Od listopadu 2018 se vrací do moderátorské role s novým hudebním pořadem Garráž Honzy Křížka, do kterého si zve zajímavé hudební hosty a společně v každém díle předělají s jeho kapelou jeden známý hudební hit. Pořad můžete sledovat na YT naknálu Kytary.cz


WALK CHOC ICE

V devadesátých letech znám především jako frontman skupiny WALK CHOC ICE, která v roce 1994 vyhrála celostátní vyhledávací soutěž NEW ROCK GENERATION a vydala tři studiová alba:

  • 1994 - Keep Smiling, producent David Koller
  • 1998 - Walk Choc Ice, producent Ivan Král
  • 2000 - Rejdit, producent Radim Hladík


Nejznámější skladba REJDIT dodnes rotuje v českých rádiích i televizi.


Během své kariéry skupina otvírala koncerty těmto umělcům:

RAGE AGAINST THE MACHINE - 1994

MUCKY PUP - 1994

FAITH NO MORE - 1997

DAVID BOWIE - 1997

ROBERT PLANT&JIMMY PAGE - 1998

Skupina též v roce 1995 odjela turné LUCIE SAMSUNG TOUR, v roli předkapely.

V roce 1996 odehráli WALK CHOC ICE turné jako doprovodná skupina Ivana Krále, ze kterého následně vyšel také záznam koncertu v pražském klubu Palác Akropolis, na CD pod název OHLÉDNUTÍ.


BLUE EFFECT

Od roku 2004 působil jako zpěvák, kytarista a stálý člen skupiny BLUE EFFECT Radima Hladíka, se kterou odehrál víc jak tisícovku koncertů, nespočet festivalů a televizních i rádiových vystoupení.

Skupina BLUE EFFECT vydala v této obnovené sestavě dvě 2DVD LIVE&LIFE (2008) oceněné trojnásobnou platinovou deskou a soškou Anděl za nejlepší DVD roku 2008 a ACOUSTIC TIME (2011) a patřila mezi nejčastěji koncertující formace v naší republice ( ročně až 150 koncertů ).

V roce 2012 natočil spolu s BLUE EFFECT hudbu k celovečernímu filmu režiséra Vladimíra Michálka a scénaristy Marka Epsteina POSEL
a nazpíval a nahrál spolu s Blue Effect také titulní píseň k tomuto filmu.


Skupina odehrála svůj poslední koncert v září roku 2016 v Praze na Střeleckém ostrově. Poté ukončila svou činnost.

DALŠÍ HUDEBNÍ AKTIVITY A SPOLUPRÁCE

V roce 2004 se stal členem skupiny Davida Kollera KOLLERBAND, se kterou odehrál dvě turné včetně turné JIM BEAM MUSIC a natočil dvě studiová a jedno koncertní album (vyšlo též jako první DUALDISC v české republice ).

V letech 2006-2008 působil jako studiový bubeník na albech ANNA K:  Noc na zemi (2005) a Večernice (2006).

Nazpíval vokály na album Andělé (1996) skupiny WANASTOVI VJECY.

Jako studiový muzikant se podílel na mnoha albech skupin jako např. SUPPORT LESBIENS, KRUCIPÜSK, či zpěváků PETRA RAJCHERTA nebo MIROSLAVA ŽBIRKY. S Ivanem Králem absolvoval koncertní turné k desce Nostalgia a podílel se spolu s Walk Choc Ice na CD Ohlédnutí Live.

V roce 2007 produkoval album ROZJETEJ VLAK zpěvačky Báry Zemanové.

V následujících letech se zúčastnil mnoha studiových session jako studiový muzikant a složil také hudbu pro divadelní představení Pohádka ze staré knihy divadla Matěje a Mirky Kopeckých.

V roce 2013 spolupracoval s producentem Michalem Pekárkem na albu Michala Horáčka "Český kalendář", které opatřil synthesátorovými party.

Do filmu SAXANA A LEXIKON KOUZEL (2011) nazpíval závěrečnou titulní skladbu SAXANA s Petrou Černockou.

V roce 2012 nahrál a nazpíval titulní skladbu pro celovečerní film režiséra Vladimíra Michálka - Posel.

V roce 2014 nazpíval píseň do celovečerního filmu režiséra Jiřího Mádla - Pojedeme k moři.

V roce 2016 složil a nahrál hudbu pro celovečerní dokumentární film režiséra Adolfa Ziky - Zlatý muž z Ria.

V poslední době se věnuje skládání hudby pro reklamní spoty. Složil hudbu např. do reklamy "Bude dobře napořád" pro Kostelecké uzeniny, nebo do vánočního reklamního spotu "Život je cesta" pro České dráhy.

MODERACE

V roce 1994 moderoval hudební pořad "60" režiséra Zdeňka Suchého v České televizi.

13 let moderoval vlastní pořad OBJEDNEJ SI SVŮJ SONG na pražském rádiu ROCKZONE 105.9.

Od roku 2016 má vlastní pořad BACKSTAGE na internetovém rádiu NANANUK, do kterého si zve hosty z hudební branže.