X
X
Back to the top
X

Novinky

Nový videoklip k singlu Ve tmě je venku!

Zpěvák Honza Křížek, který letos slaví 30 let na hudební scéně, představuje druhý videoklip z nového alba III, které vyšlo 12. dubna. Natočil jej k singlu Ve tmě v režii Mejly Basela. 

„Skladba Ve tmě vznikala téměř dva roky a postupně se v ní odrážel zmar z dění kolem nás. Všechna ta přehlcenost informacemi, které nás obklopují a ovlivňují, rozdělování společnosti, vzrůstající populismus a agrese. Nechtěl jsem popisovat konkrétní situace, nakonec jsem dospěl k tomu, že pokud chce člověk něco změnit, něco udělat a hlavně vystoupit z bludného kruhu, musí začít u sebe. Udělat ten první krok sám.“ Popisuje okolnosti vzniku skladby Honza Křížek. 

Její text napsal textař Jiří Bílý, který se podílel na vzniku alba III. Námět klipu obstaral renomovaný light designér Adam Dufek, který jej pojal jako hru světla a tmy. Přímo na míru pro videoklip připravil vizuální světelné efekty a projekce. Režisérem je Mejla Basel, který točí videoklipy nejen pro přední české interprety (David Stypka, Lucie Bílá, Olympic, Jiří Korn), ale také pro řadu světově známých kapel jako Machine Head nebo Master Plan a Helloween.

Videoklip Ve tmě ke shlédnutí ZDE.  

Vyšlo nové album Honza Křížek III

Honza Křížek vydal svou novinku, rockovou desku plnou silných melodií a kytarových riffů s prozaickým názvem III. Objeví se na ní i nečekaný host – japonský samuraj nebo cover verze lidové písně. Album III pokřtí 16.10. v pražské Malostranské besedě. 

Album vznikalo dva roky. Na první poslech zaujmou výrazné rockové a energické skladby, protnuté silnými vokálními melodiemi a kytarovými riffy. „Je to kombinace rockové hudby s lehkou elektronikou. Velký důraz jsem kladl na texty, ty se tematicky dotýkají temných stránek, které v sobě všichni máme a našeho vnitřního boje s nimi. Záleží na každém z nás, jestli se rozhodne v sobě živit špatné, nebo dobré zvíře.“ Popisuje vznik alba zpěvák a skladatel Honza Křížek.

Mezi autorskými skladbami se vyjímá cover verze lidové písně Rosenka. Ta Honzu Křížka doprovází celý život, byla jednou z prvních, které veřejně zpíval už jako dítě. Poté k němu patřila během působení v Blue Effect a nyní ji nahrál ve vlastní rockové aranži.

Jako hudební producent a spoluautor hudby se na novém albu podílel producent a kytarista Martin Volák, takřka polovinu skladeb otextoval renomovaný textař Jiří Bílý (ex Kurtizány z 25. Avenue). Honza Křížek je autorem hudby i textů a stejně jako na předchozích albech, nahrál všechny nástroje. Mix a mastering obstaral zvukový mág Amak Golden ve studiu Golden Hive.

Po prvním albu, které bylo rockově melodické a druhé crossoverové desce Revoluce, jsem cítil potřebu udělat nahrávku, kde bych oba dva světy spojil. Třetí alba bývají v životě kapel a zpěváků klíčová, někdy i zlomová, proto mi bylo jasné, že do toho musím dát veškerou energii a schopnosti, které jsem doposud posbíral.Dodává Honza Křížek.

Album III obsahuje 13 písní a nezvykle ho otevírá japonské poselství s názvem Kokoro v podání senseie Kinjiho Nakagawy. Je to vlastně vzkaz nám všem. Kokoro má v japonštině mnoho významů jako srdce, láska, duše nebo pokora. A to je přímá odpověď na onu temnotu, která číhá v každém z nás, a o které zpívám, vysvětluje Honza Křížek. S japonským samurajem, mistrem bojového umění tasení meče, se Honza Křížek seznámil během svého koncertu v loňském roce. Kinji mi představil koncept svého učení a z jednoho rozhovoru se stalo přátelství. Ačkoliv jsme každý z jiného konce světa a zcela odlišného kulturního prostředí, uvědomili jsme si, jak moc máme společného. A k mému neuvěřitelnému údivu jsem navíc zjistil, že moje logo (křížek #.), které používám, je téměř identické s jeho rodovým znakem, starým několik století.

Atmosféru nových písní podtrhuje i výrazný vizuál celé desky. Černobílé sugestivní portréty Honza Křížek nafotil s renomovaným fotografem Adolfem Zikou.

Album III můžete poslouchat ZDE.

Videoklip k singlu Světlem do tmy je venku!

Ve středu 3.4. měl premiéru videoklip k aktuálnímu singlu Světlem do tmy z nového alba III. Klip byl natočen ve večerních kulisách hlavního města Prahy a jeho režisérem je Michal Jiráň, se kterým Honza Křížek v minulosti spolupracoval už na předchozím videoklipu Revoluce ze stejnojmenného alba z roku 2021. Videoklip Světlem do tmy můžete sledovat ZDE.

Třetí singl z nového alba je venku!

Aktuální singl z nového alba III, písnička SVĚTLEM DO TMY je venku! Hudbu a text napsal Honza Křížek, producentsky se na této skladbě, stejně jako na celém albu, podílel kytarista a producent Martin Volák, mix a mastering obstaral Amak Golden. Foto na obalu je práce renomovaného fotografa Adolfa Ziky a graficky obal zpracoval Kobylka. Aktuální singl SVĚTLEM DO TMY je k poslechu ZDE!

Druhý singl z nového alba je venku!

Dalším singlem  a ukázkou z nové desky je skladba Tekutý písky. Ta vyšla dnes, v pátek 1.3.2024 a předznamenává vydání třetího studiového alba s názvem III. To vychází 12.4.2024.

Skladbu Tekutý písky napsal Honza Křížek, produkoval Martin Volák, o mix a mastering se postaral Amak Golden. Foto na obalu obstaral Martin Křížek a grafické zpracování obalu má na svědomí Kobylka.

Singl Tekutý písky můžete poslouchat ZDE!

Podpořte nové album Honzy Křížka !

Přátelé a kamarádi, před malou chvilkou byla spuštěna crowfundingová kampaň na podporu mého nového alba.
Po dlouhém zvažování jsem se i já, jako řada mých hudebních kolegů, rozhodl využít této jedinečné možnosti, díky které budu moci v klidu nejen dokončit své třetí řadové album, ale i jako způsobu ověření si podpory a vašeho zájmu, který mi na mé cestě sólového muzikanta projevujete.
Připravil jsem si pro vás několik lákadel v podobě odměn a pevně věřím a doufám, že vás zaujmou.
Opravdu od srdce si velice vážím jakékoliv formy vaší podpory, včetně sdílení.
Jsem trochu nervózní a zároveň velice napjatý a vděčný, ať už sbírka dopadne jakkoliv. Věřím, že špatně to dopadnout nemůže😉. Upřímně vám všem děkuju za vaši podporu! ♥

Nový singl „VE TMĚ“ je venku!

V pátek 9.2.2024 vyšel na všech digitálních platformách můj nový singl s názvem Ve tmě (poslouchej ZDE). Jedná se o první ochutnávku z nové desky III, která vychází v pátek 12.4.2024. Hudebním producentem jak singlu, tak celé desky je Martin Volák. Ten je zároveň i spoluautorem pilotního singlu, ke kterému text napsal Jiří Bílý (ex Kurtizány z 25. Avenue). Mix a mastering obstaral zkušený Amak Golden ve studiu Golden Hive.

Foto: Adolf Zika, grafická úprava obalu: Kobylka.

DÍKY ZA KONCERTNÍ SEZÓNU 2023!

Přátelé a kamarádi,

děkujeme vám všem za neskutečný koncertní rok 2023! Bylo skvělý, že jsme za vámi mohli jezdit a dělat to, co nás baví a naplňuje. Děkujeme všem pořadatelům, zvukařům a osvětlovačům a všem lidem, kteří se starají o akce, na kterých jsme mohli zahrát.
Moc si toho vážíme a těšíme se na koncertní sezónu 2024! Přivezeme vám nový program s novými songy a budeme se těšit, že se spolu s vámi opět a ve zdraví shledáme 😍🙌

20.1. POLIČKA|DIVADELNÍ KLUB 15.3. PRAHA|KAMINA BOAT 23.3. PLZEŇ|ANDĚL CAFÉ 25.3. TEPLICE|KNAK
15.4. OSTRAVA|KLUB PARNÍK 29.4. DOLNÍ ÚJEZD|STAVĚNÍ MÁJKY 6.5. KUTNÁ HORA|BLUES CAFé 19.5. BENÁTKY NAD JIZEROU|LODĚNICE
20.5. CHOMUTOV|MONIKA FEST 3.6. JÍLOVÉ U DĚČÍNA|LETNÍ SLAVNOSTI 10.6. LEDENICE|VOHRADNÍK FEST
17.6. KROUNA|Festival 24.6. CHLÍSTOV|CHLÍSTOVSKÝ HEJK 30.6. LOMNICE N/P|AION U KRBU
1.7. HORNÍ PLANÁ|HP ROCKFEST 5.7. LITOMYŠL|HUDEBNÍ STŘEDY 9.7. TŘEBÍČ|HUDEBNÍ VEČERY 15.7. VAMBERK|KOUPALIŠTĚ 22.7. POVRLY|PIVOFEST 2023 27.7. MLADÁ BOLESLAV|ALTÁN CAFÉ 5.8. NYMBURK| PŘÍSTAVNÍ SLAVNOST
5.8. ZDECHOVICE|FESTIVAL 11.8. SEMILY|PARK OSTROV 18.8. BRNO|ZAHRADA U SOSNY 19.8. POLIČKA|FESTIVAL 555 9.9. ŘÍČANY|SLAVNOSTI 9.9. SENETÍN|ZELENÁ LOUKA 16.9. KOSTELEC NAD ORLICÍ|POSVÍCENÍ
23.9. POJEDY|POZNEJ NÁŠ VENKOV 30.9. BRANDÝS N/L|LETNÍ KINO HOUŠTKA 25.10. PRAHA|KAMINA BOAT 17.11. TOUŽIM|BASTILA PUB

DÍKY!

Singl Domů v dokumentu Alžběta

Singl z roku 2021, skladba Domů, se objevil jako titulní píseň nového dokumentárního filmu Adolfa Ziky „Alžběta“. Dokument pojednává o Alžbětě Jungrové, reportérce, dokumentaristce, pravnučce Ferdinanda Peroutky a jedné z nejvýraznějších osobností ve světě současné válečné fotografie. Hudbu a text singlu Domů napsal Honza Křížek, který se už v minulosti podílel na dokumentech Adolfa Ziky, např. Mr.Kriss, Jaro v nouzi, Robert Vano – Příběh člověka, nebo Zlatý muž z Ria.

© 2023 Honza Křížek