Zpěvák Honza Křížek, který letos slaví 30 let na hudební scéně, představuje druhý videoklip z nového alba III, které vyšlo 12. dubna. Natočil jej k singlu Ve tmě v režii Mejly Basela. 

„Skladba Ve tmě vznikala téměř dva roky a postupně se v ní odrážel zmar z dění kolem nás. Všechna ta přehlcenost informacemi, které nás obklopují a ovlivňují, rozdělování společnosti, vzrůstající populismus a agrese. Nechtěl jsem popisovat konkrétní situace, nakonec jsem dospěl k tomu, že pokud chce člověk něco změnit, něco udělat a hlavně vystoupit z bludného kruhu, musí začít u sebe. Udělat ten první krok sám.“ Popisuje okolnosti vzniku skladby Honza Křížek. 

Její text napsal textař Jiří Bílý, který se podílel na vzniku alba III. Námět klipu obstaral renomovaný light designér Adam Dufek, který jej pojal jako hru světla a tmy. Přímo na míru pro videoklip připravil vizuální světelné efekty a projekce. Režisérem je Mejla Basel, který točí videoklipy nejen pro přední české interprety (David Stypka, Lucie Bílá, Olympic, Jiří Korn), ale také pro řadu světově známých kapel jako Machine Head nebo Master Plan a Helloween.

Videoklip Ve tmě ke shlédnutí ZDE.