Honza Křížek vydal svou novinku, rockovou desku plnou silných melodií a kytarových riffů s prozaickým názvem III. Objeví se na ní i nečekaný host – japonský samuraj nebo cover verze lidové písně. Album III pokřtí 16.10. v pražské Malostranské besedě. 

Album vznikalo dva roky. Na první poslech zaujmou výrazné rockové a energické skladby, protnuté silnými vokálními melodiemi a kytarovými riffy. „Je to kombinace rockové hudby s lehkou elektronikou. Velký důraz jsem kladl na texty, ty se tematicky dotýkají temných stránek, které v sobě všichni máme a našeho vnitřního boje s nimi. Záleží na každém z nás, jestli se rozhodne v sobě živit špatné, nebo dobré zvíře.“ Popisuje vznik alba zpěvák a skladatel Honza Křížek.

Mezi autorskými skladbami se vyjímá cover verze lidové písně Rosenka. Ta Honzu Křížka doprovází celý život, byla jednou z prvních, které veřejně zpíval už jako dítě. Poté k němu patřila během působení v Blue Effect a nyní ji nahrál ve vlastní rockové aranži.

Jako hudební producent a spoluautor hudby se na novém albu podílel producent a kytarista Martin Volák, takřka polovinu skladeb otextoval renomovaný textař Jiří Bílý (ex Kurtizány z 25. Avenue). Honza Křížek je autorem hudby i textů a stejně jako na předchozích albech, nahrál všechny nástroje. Mix a mastering obstaral zvukový mág Amak Golden ve studiu Golden Hive.

Po prvním albu, které bylo rockově melodické a druhé crossoverové desce Revoluce, jsem cítil potřebu udělat nahrávku, kde bych oba dva světy spojil. Třetí alba bývají v životě kapel a zpěváků klíčová, někdy i zlomová, proto mi bylo jasné, že do toho musím dát veškerou energii a schopnosti, které jsem doposud posbíral.Dodává Honza Křížek.

Album III obsahuje 13 písní a nezvykle ho otevírá japonské poselství s názvem Kokoro v podání senseie Kinjiho Nakagawy. Je to vlastně vzkaz nám všem. Kokoro má v japonštině mnoho významů jako srdce, láska, duše nebo pokora. A to je přímá odpověď na onu temnotu, která číhá v každém z nás, a o které zpívám, vysvětluje Honza Křížek. S japonským samurajem, mistrem bojového umění tasení meče, se Honza Křížek seznámil během svého koncertu v loňském roce. Kinji mi představil koncept svého učení a z jednoho rozhovoru se stalo přátelství. Ačkoliv jsme každý z jiného konce světa a zcela odlišného kulturního prostředí, uvědomili jsme si, jak moc máme společného. A k mému neuvěřitelnému údivu jsem navíc zjistil, že moje logo (křížek #.), které používám, je téměř identické s jeho rodovým znakem, starým několik století.

Atmosféru nových písní podtrhuje i výrazný vizuál celé desky. Černobílé sugestivní portréty Honza Křížek nafotil s renomovaným fotografem Adolfem Zikou.

Album III můžete poslouchat ZDE.